בירה קורונה או מגפת הקורונה

בירה קורונה או מגפת הקורונה

אנחנו נמצאים בתקופה לא קלה. כולנו שותפים לחרדות בתקופה שבה אי הוודאות כה גדולה.
רבים ממשקי הבית, עוברים טלטלה כלכלית, עם הוצאת עובדים רבים לחופשה ללא תשלום, או המשבר אליו נקלעים רבים מהעסקים העצמאיים .
המציאות החדשה מחייבת אותי ללמוד מקרים חדשים כמו מה קורה כשאדם נדבק ב"קורונה" בזמן שהותו בעבודה.
הקורונה שינתה את החיים שלנו. ניתן לומר כי בכל הקשור לקורונה, יש אי וודאות מאוד גדולה לגבי מצבם של החולים בקורונה, אלו שהחלימו ממנה, ואף היקף הזכויות שמגיעות לאדם שחלה בקורונה.
מה שבטוח ניתן לקבוע בשלב זה, שאם ניתן להוכיח, כי אדם חלה בקורונה, עקב חשיפה לחולה במקום העבודה או עקב היותו חשוף לסיכונים שקשורים לעבודה- מדובר בפגיעה בעבודה.
אך מתי הדבקות בקורונה מאפשרת לקבל כסף מהמוסד לביטוח לאומי?
פנתה אלי בעלת חנות, שקיבלה הודעה כי עליה להיכנס לבידוד של 14 ימים, עקב שהות של לקוחה בחנות שלה, שבדיעבד התברר, כי היא חולה מאומתת בקורונה.
בדיקת הקורונה שביצעה בעלת החנות התבררה כשלילית לקורונה, ובעלת החנות ביקשה לדעת אם המוסד לביטוח לאומי ישלם לה על ימי הבידוד. התשובה לשאלתה הייתה שלא, היות והיא לא חלתה בקורונה.
חשוב לדעת – שבימי קורונה הנוכחיים, שכמעט כל שני וחמישי אנשים מקבלים הודעות להיכנס לבידוד- יש צורך להוכיח שהחשיפה לקורונה הייתה בקשר לעבודה שלך, שכתוצאה מהחשיפה חלית בקרונה !
ורק אז- ניתן וכדאי להגיש תביעה לביטוח לאומי, להכרה בקורונה כפגיעה בעבודה שהיא תאונת עבודה.
ענבר בכר לוי, עו"ד
עורכת דין לאמהות, נזקי גוף, ביטוח לאומי, נגישות ויפוי כוח מתמשך.

אורנית 2, תל מונד, 4060602 | law4moms@gmail.com | טלפון: 077-4655055 | נייד: 054-4450505 | פקס: 077-4655056

האמור באתר זה, אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי מקצועי. תוכן האתר נכון למועד כתיבתו בלבד, ונכונותו עלולה להשתנות מעת לעת. כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורים לעו"ד ענבר בכר לוי.
העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים | עיצוב אתרים www.DanaDesign.co.il