לא תבעתם פיצוי אחרי תאונת דרכים ?  חברת הביטוח הרוויחה מכם

לא תבעתם פיצוי אחרי תאונת דרכים ? חברת הביטוח הרוויחה מכם

בימים טרופים אלה, החיים מוצאים כל אחד מאיתנו, לעיתים מרוששים ורצוצים. נכון שהיה נחמד לגלות שפתאום מגיע לכם איזה סכום כסף נאה?….

הידעתם, כי בכל מקרה, של מעורבות בתאונת דרכים, שאח"כ לוותה בביקור אצל רופא קופת החולים ו/או ביקור במיון בי"ח,  אתם זכאים לקבל באופן מובטח, פיצוי כספי עבור הפגיעה בתאונה.

אני רוצה לשתף אתכם, בתוכן פגישה מקרית שהייתה לי עם מישהי, שלימים הפכה להיות לקוחה שלי.

היא שאלה אותי באיזה תחום של עריכת דין אני עוסקת, ואם אני יכולה לתת דוגמאות, השבתי לה שאני עוסקת גם בתאונות דרכים, והיא אמרה: אה – כן, אני יודעת למה את מתכוונת, גם בי רכב פגע מאחור, בזמן שעמדתי ברמזור אדום. הסברתי לה, שכן אבל, אני מטפלת בתאונות כאלה, רק שמישהו אח"כ הלך לבדיקה רפואית בבי"ח או בקופ"ח, והיא המשיכה: כן – גם אני הלכתי באותו היום לבדיקה רפואית בבת חולים, כי הייתי בהריון, וחששתי שמה קרה משהו לעובר, אבל הכל היה בסדר, ובעצם לא קרה לי כלום. שאלתי אותה מתי הכלום הזה קרה, והיא השיבה: מזמן לפני יותר משנה. אז המשכתי ושאלתי אותה, האם קיבלת את הפיצוי שמגיע לך?  היא אמרה- לא, על איזה פיצוי את מדברת, אני בסדר, לא קרה לי כלום. אותה מכרה, שבהמשך הפכה ללקוחה מאוד מרוצה, קיבלה באמצעותי, סכום פיצוי של 4,000 ₪.

מרבית האנשים, נוטים לחשוב, שלאדם שהיה מעורב בתאונת דרכים, מגיע פיצוי כספי, רק אם חס וחלילה, נגרמו שברים או נזקים קשים יותר, וכמובן שלא כך הוא הדבר.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, קובע אחריות מוחלטת לפיצוי, מי שנפגע במעורבות תאונת דרכים, והגיע לקבל טיפול רפואי בעקבות הפגיעה. הנהג, או הנוסע או הולך הרגל, לא צריך להוכיח, אשמה של מישהו אחר או להוכיח שהוא נהג כחוק , כתנאי לקבלת פיצוי.

אז מי אם כן זכאי לפיצוי?

מי שהיה מעורב בתאונת דרכים, כהגדרתה בחוק, ונפגע גופנית, כך שהיה בבדיקה רפואית בבית חולים או בקופ"ח.

כמה כסף מגיע לכם?

סכום הפיצוי משתנה ונקבע עפ"י הנסיבות הספציפיות של כל מקרה בנפרד.

חשוב מאוד למסור את הטיפול המשפטי, לעורך דין, שזה תחום עיסוקו, והוא בעל ניסיון וידע בתחום.

מה קורה אם לא תבעתם פיצוי?

ברגע שנפגע אדם בתאונת דרכים, חברת הביטוח משריינת כסף בצד לפיצוי שלו. אם לא תבעתם את חברת הביטוח, הכסף שהיה אמור להגיע אליכם, עובר אל  קופת חברת הביטוח, הם הרוויחו, בזכותכם.

חשוב לזכור מס' נקודות חשובות:

  1. כל מקרה של פגיעה גופנית בתאונת דרכים, מטילה על חברת הביטוח אחריות מוחלטת לפיצוי הנפגע.
  2. משך הזמן בו ניתן לתבוע את הפיצוי, הוא שבע שנים ממועד התאונה.
  3. במידה ובמועד התאונה, הנפגע הוא קטין (מתחת לגיל 18), מתחילים לספור את שבע השנים, רק מהמועד בו הגיע הקטין לגיל 18. כלומר, ניתן לתבוע את הפיצוי במקרה של קטינים – עד גיל 25.

כותבת המאמר בנושא פיצוי כספי עקב מעורבות בתאונת דרכים, הינה עו"ד ענבר בכר לוי, עורכת דין לאימהות, נזקי גוף וביטוח לאומי.

מאמר זה פורסם, בגיליון מס' 6 של קול השכונה יוני 2013, לצפייה במאמר לחצי כאן.

אורנית 2, תל מונד, 4060602 | law4moms@gmail.com | טלפון: 077-4655055 | נייד: 054-4450505 | פקס: 077-4655056

האמור באתר זה, אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי מקצועי. תוכן האתר נכון למועד כתיבתו בלבד, ונכונותו עלולה להשתנות מעת לעת. כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורים לעו"ד ענבר בכר לוי.
העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים | עיצוב אתרים www.DanaDesign.co.il