פגע וברח עם הרכב ? יש פתרון !

פגע וברח עם הרכב ? יש פתרון !

במהלך נהיגה ברכב, לפתע נשמע בום, הוא עצר את הרכב, הסתכל ימינה שמאלה, לא ראה אותי שוכבת על המדרכה נאנקת מכאבים ולא מצליחה לדבר, והמשיך בנהיגה.בעת שהלכתי לתומי על המדרכה, לפתע הגיח רכב, שפנה מהכביש אל החניה, הנהגת בלמה בפתאומיות, אך פגעה קלות ברגלי, היא שאלה אם אני בסדר, השבתי שכן, היא השאירה לי פתק עם מס' טלפון (לא מחובר), ונסעה לדרכה.פגשתי אותו, בערב יום שישי בבר, הוא הציע לי טרמפ הביתה. בדרך הביתה עצר את האופנוע, ואני נשארתי לשבת על האופנוע, לפתע האופנוע נפל ופגע בי, הוא סרב לתת לי את פרטי הביטוח שלו !.המשותף לכל הסיטואציות האלו, הוא שכולן מבוססות על מקרים אמתיים, בהם מקרים של נפגעי גוף שטופלו במשרדי, ואשר הוגדרו כתאונות פגע וברח, קיבלו פיצוי כספי עבור פגיעתם.חשוב להדגיש, כי גם אם אין לנפגע פרטים על זהות הנהג הפוגע, ו/או  על פרטי הביטוח שלו, ניתן לקבל פיצוי כספי, למי שנפגע גופנית, בתאונת דרכים, המוגדרת כפגע וברח.בכל המקרים הללו, מי שמפצה את הנפגעים היא תאגיד ציבורי שנקרא קרנית, ואשר מתפקדת כמעין חברת ביטוח.

הליך התביעה אל מול קרנית, הוא שונה לעומת תביעת תאונת דרכים מול כל חברת ביטוח, ולכן חשוב להיות מטופל ומיוצג, ע"י עורך דין, שזהו תחום עיסוקו הבלעדי.

כותבת המאמר הינה עו"ד ענבר בכר לוי, עורכת דין לאימהות, נזקי גוף וביטוח לאומי.

מאמר זה פורסם, בגיליון מס' 20 של קול השכונה, אוגוסט 2014, לצפייה במאמר לחצי כאן.

אורנית 2, תל מונד, 4060602 | law4moms@gmail.com | טלפון: 077-4655055 | נייד: 054-4450505 | פקס: 077-4655056

האמור באתר זה, אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי מקצועי. תוכן האתר נכון למועד כתיבתו בלבד, ונכונותו עלולה להשתנות מעת לעת. כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורים לעו"ד ענבר בכר לוי.
העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים | עיצוב אתרים www.DanaDesign.co.il