יש לך מה להפסיד: אם את בהריון ונפגעת בתאונה את חייבת לקרוא את המאמר הזה

יש לך מה להפסיד: אם את בהריון ונפגעת בתאונה את חייבת לקרוא את המאמר הזה

את בהריון? נפגעת בתאונה? שימי לב , במהלך הריונך גופך עובר שינויים פיזיולוגיים רבים: כגון שינויים בנפח הדם, לחץ דם, עלייה ברמות הדופק, לחץ פיזי על חלק מהאיברים בגופך, ועוד.

פגיעות גופניות שעלולות להתרחש, במהלך הריון, כמו תאונות דרכים, חבלות, נפילות או אלימות, עשויות להיות מאובחנות רפואית בצורה מוטעית, היות וגופך אינו מצוי במצב הפיזיולוגי הרגיל שלו.

גם הטיפול הרפואי בפגיעות הגופניות במהלך הריון הוא שונה, הן בגלל השוני הפיזי בגוף האישה ההרה, והן בשל העובדה שמדובר בטיפול רפואי המתבצע סימולטנית לאם ולעובר.

מחקרים רפואיים, שבוצעו בקרב נשים שסבלו מחבלות משמעותיות במהלך ההיריון, הראו, שרק חלק קטן מאוד מאותן נשים, נחשפו בסמוך לפגיעה, לסיבוכים קשים כגון: לידה מוקדמת, היפרדות שליה ומוות עוברי. יחד עם זאת נמצא, כי גם אצל נשים בהריון, שנבדקו מיד בסמוך לפגיעה, והבדיקה הייתה תקינה, קיים סיכוי גבוה להתפתחות סיבוכים קשים, במשך שבועות וחודשים לאחר הפגיעה. סיבוכים כגון: היפרדות שליה ולידה מוקדמת.

לכן, בכל מקרה של פגיעה גופנית במהלך הריון, חובה על האישה לגשת לבדיקה ולטיפול רפואי, גם אם מדובר בפגיעה קלה, שלולא ההיריון אולי לא הייתה מחייבת פנייה לטיפול רפואי.

על מנת להוכיח את הקשר בין הפגיעה בתאונה לבין הנזק הרפואי, יש לגשת לטיפול רפואי מוקדם ככל הניתן, לאחר הפגיעה הגופנית.

חשוב לציין, כי במקרים של פגיעות חמורות או מקרי חירום, לאם או לעובר, יש לבצע את כל הטיפולים הרפואיים הנחוצים, בהמלצת הרופאים המטפלים.

במקרים של פגיעות קלות, שאינן מצריכות טיפולים דחופים, חשוב, כי האישה תהיה במעקב וביקורת רפואית, עד לאחר הלידה. במקרים מסוג אלו, נשים בהריון אינן נשלחות לביצוע בדיקות הדמיה ו/או טיפולים אקטיביים, רק לאחר הלידה.

הפעולה הכי חשובה אם כך, לאישה בהריון שנפגעה בתאונה, הינה לעבור בדיקה רפואית, ולאחר ששלב זה הושלם בהצלחה, אל תשכחי לבדוק אולי מגיע לך פיצוי או זכויות כתוצאה מהפגיעה.

אורנית 2, תל מונד, 4060602 | law4moms@gmail.com | טלפון: 077-4655055 | נייד: 054-4450505 | פקס: 077-4655056

האמור באתר זה, אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי מקצועי. תוכן האתר נכון למועד כתיבתו בלבד, ונכונותו עלולה להשתנות מעת לעת. כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורים לעו"ד ענבר בכר לוי.
העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים | עיצוב אתרים www.DanaDesign.co.il