פחות אבל עוד כואב: סגרה את דלת הרכב על האצבע וקיבלה כסף

פחות אבל עוד כואב: סגרה את דלת הרכב על האצבע וקיבלה כסף

מהי תאונת דרכים?  כולנו יודעים שתאונה המתרחשת בזמן נהיגה ברכב, היא תאונת דרכים, אם מדובר בנהג, נוסע או הולך רגל. אבל אלה לא המקרים היחידים, שנחשבים לתאונת דרכים.

לקוחה שהגיעה לאחרונה אליי, סיפרה לי, כי במהלך טיול משפחתי, הגיעו בני המשפחה באמצעות נהיגה ברכבם, אל מחוז חפצם, כל אחד יצא מן הרכב, והיא, שהייתה האחרונה לצאת מן הרכב, טרקה בטעות את דלת הרכב על אצבעה.

כתוצאה מסגירת  דלת הרכב על האצבע שלה, נגרמה לה פגיעה קשה באצבע, שהייתה משמעותית ומגבילה ביותר עבורה, עקב עיסוקה כרפלקסולוגית.

היא התקשתה להאמין, כי בעקבות הפגיעה אשר ארעה לה באצבע, מגיע לה כסף, כי הרי היא בעצמה טרקה את דלת הרכב על האצבע שלה.

טריקת דלת רכב או סגירה בטעות של דלת הרכב, במהלך יציאה מהרכב, או במהלך כניסה לרכב,  נחשבת על פי החוק כתאונת דרכים, המזכה את הנפגעת בפיצוי כספי.  לכן, מומלץ בכל פגיעה גופנית המערבת שימוש כלשהוא ברכב, להתייעץ עם עו”ד אשר מתמחה בתחום, על מנת לבדוק האם מדובר בתאונת דרכים, כן או לא.

רובנו אינם אנשים בעלי מומחיות שברפואה, וקשה מאוד לדעת ברגע הפגיעה, אם הפגיעה בתאונה נחשבת לפגיעה ממש, או כזו שעלולה להתפתח לפגיעה משמעותית.
במקרים כאלה, מומלץ להגיע לבדיקה רפואית בבית חולים או בקופת חולים, מוקדם ככל שניתן, לאחר הפגיעה בתאונת הדרכים.

מאמר זה פורסם, בגיליון מס' 11 של קול השכונה נובמבר 2013, לצפייה במאמר לחצי כאן.

אורנית 2, תל מונד, 4060602 | law4moms@gmail.com | טלפון: 077-4655055 | נייד: 054-4450505 | פקס: 077-4655056

האמור באתר זה, אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי מקצועי. תוכן האתר נכון למועד כתיבתו בלבד, ונכונותו עלולה להשתנות מעת לעת. כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורים לעו"ד ענבר בכר לוי.
העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים | עיצוב אתרים www.DanaDesign.co.il