פגיעה בתאונת דרכים בדרך לעבודה

פגיעה בתאונת דרכים בדרך לעבודה

בוקר, צהרים, ערב – אנחנו זזים ממקום למקום,  מסיעים את הילדים מהבית למסגרות החינוך, מגיעים לעבודה,  נוהגים תוך כדי עבודה, יוצאים מהעבודה, אוספים את הילדים, מגיעים הביתה.
תאונה שמתרחשת במהלך שגרת יומנו, היא כמעט תמיד ארוע בלתי צפוי, שמשבש את סדר היום.תאונה המתרחשת בזמן נהיגה ברכב, ואשר כתוצאה ממנה נגרמת פגיעה גופנית, מוגדרת כתאונת דרכים, המזכה אתכם בפיצוי כספי מחברת הביטוח.בהרבה מאוד מהמקרים, תאונת דרכים מתרחשת בדרך לעבודה, או תוך כדי העבודה, או בדרך חזרה מהעבודה, ואז היא תוגדר בנוסף, כתאונת עבודה, המזכה אתכם בזכויות רבות ו/או כספים, מהמוסד לביטוח לאומי. במקרים כאלה, המדובר בתאונה שהיא גם תאונת דרכים וגם תאונת עבודה.חשוב לדעת , שהפנייה לצורך קבלת הפיצויים ו/או הזכויות, אינה אוטומטית,  ויש להגיש בפועל תביעה לפיצוי, הן לחברת הביטוח, והן למוסד לביטוח לאומי.הדרך הנכונה ביותר לנהל את התביעה לפיצוי היא טיפול מרוכז ובמקביל, על מנת שלא להזניח או לוותר על חלק מהזכויות, וזאת היות שלכל גורם: חברת הביטוח והמוסד לביטוח לאומי, יש סט כללים משלו, ולוחות זמנים שונים. כך למשל, אם בחברת הביטוח, תוכלו להגיש את התביעה לפיצוי תוך שבע שנים, אזי במוסד לביטוח לאומי, עליכם להזדרז ולהגיש את התביעה תוך שנה.התוצאה הסופית, כלומר הפיצוי, היא חישוב שכולל את שני הפיצויים מהגורמים השונים.לכן, כאשר תאונה, היא על פי כל הקריטריונים תאונת דרכים, וגם תאונת עבודה, מומלץ  להגיש  תביעות לפיצוי, גם למוסד לביטוח לאומי וגם לחברת הביטוח. אם תבחרו להגיש תביעה או לחברת הביטוח או למוסד לביטוח לאומי, למעשה , תאבדו חלק מהפיצוי המגיע לכם.
מאמר זה פורסם בנוסף, בגיליון מס' 15 של קול השכונה מרץ 2014, לצפייה במאמר לחצי כאן

אורנית 2, תל מונד, 4060602 | law4moms@gmail.com | טלפון: 077-4655055 | נייד: 054-4450505 | פקס: 077-4655056

האמור באתר זה, אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי מקצועי. תוכן האתר נכון למועד כתיבתו בלבד, ונכונותו עלולה להשתנות מעת לעת. כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורים לעו"ד ענבר בכר לוי.
העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים | עיצוב אתרים www.DanaDesign.co.il