נשים עצמאיות בהריון: זכאות לחופשת לידה

נשים עצמאיות בהריון: זכאות לחופשת לידה

מקובל והגיוני לחשוב, שכאשר אישה בהריון מגיעה לרגע הלידה, היא זכאית לקבל מענק לידה, לצאת לחופשת לידה, ולקבל מביטוח לאומי תשלומים עבור דמי לידה, אך לא כך הוא הדבר עבור כולן.

המושג חופשת לידה, נועד במקור על מנת לאפשר לאישה זמן התאוששות לאחר הלידה, לאפשר להורים זמן לטפל ברך שנולד (לאבא והן לאמא), ולצורך כך, המדינה מסבסדת לנו את “חופשת הלידה” מהעבודה, ע"י תשלום דמי לידה לאישה. מהסיבה הזאת בדיוק, לאישה אשר לא עבדה, באופן מוצהר ככזאת – כעצמאית או שכירה, לפני הלידה, לא תהיה זכאות לחופשת לידה , והיא לא תקבל דמי לידה.

ישנם הבדלים משמעותיים באופן חישוב דמי הלידה, בין אישה שכירה בהריון לבין אישה עצמאית בהריון.

כאשר אישה שכירה בהריון יוצאת לחופשת לידה, הרי זה מאוד פשוט: היא בפועל לא מגיעה לעבודתה ולא עובדת, היא צריכה להגיש לביטוח לאומי טפסים, לצורך אישור זכאותה לתשלום דמי לידה, ובהתאם לאישור, היא מקבלת בתקופת חופשת הלידה, את שווי הכנסתה, אילו הייתה עובדת (= חישוב דמי הלידה), עד לתום התקופה המאושרת בחוק.

אישה עצמאית לעומת זאת, לא צריכה להגיש לביטוח לאומי טפסים, זאת בתנאי שמעמדה כעצמאית בביטוח לאומי מוצהר ככזה, והיא משלמת בפועל לביטוח לאומי, ובתמורה היא מקבלת את תשלום דמי הלידה באופן אוטומטי לחשבון הבנק. כאן בעצם מסתיים הפינוק של אמהות עצמאיות בחופשת לידה.

מרבית מהנשים העצמאיות, אשר נמצאות בהריון, או במהלך חופשת לידה, אינן רוצות או שאינן יכולות להרשות לעצמן להעסיק עובדת בעסק, אשר תחליף אותן, ובגלל עובדה זו, נשים עצמאיות חשות בלבול, קושי, וחוסר בטחון, בתפעול או שימור העסק שלהן עד לתום תקופת חופשת הלידה, להבדיל מנשים שכירות.

המותר והאסור בכל הקשור לעבודה במהלך חופשת לידה, בעיקר אצל נשים עצמאיות, אינו ברור ובוודאי שאינו פשוט, במיוחד לנוכח העובדה שלביטוח לאומי, יש סמכות לשלול באופן מלא או חלקי את דמי הלידה מאישה אשר עבדה במהלך חופשת הלידה שלה.

לפיכך נקבע, שאישה עצמאית יכולה לבצע עבודות במהלך חופשת הלידה שלה, כל עוד הן יחשבו כעבודות, שנועדו לשמירה על העסק הקיים שלה, ולא לצורך עבודה, ולא אחת נקבע, כי המוסד לביטוח לאומי חייב להפעיל שיקול דעת, ולבחון כל מקרה לגופו.

כותבת המאמר בנושא זכאות לחופשת לידה, זכויות נשים בהריון, עצמאיות בחופשת לידה, הינה עו”ד ענבר בכר לוי, עורכת דין לאימהות, נזקי גוף וביטוח לאומי.

ניתן לצפות גם במאמר מקוצר בנושא עבודה בחופשת לידה, שפורסם, בגיליון מס’ 22 של קול השכונה אוקטובר 2014, לצפייה במאמר לחצי כאן.

אורנית 2, תל מונד, 4060602 | law4moms@gmail.com | טלפון: 077-4655055 | נייד: 054-4450505 | פקס: 077-4655056

האמור באתר זה, אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי מקצועי. תוכן האתר נכון למועד כתיבתו בלבד, ונכונותו עלולה להשתנות מעת לעת. כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורים לעו"ד ענבר בכר לוי.
העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים | עיצוב אתרים www.DanaDesign.co.il